S.S.S / Site Haritası
 
+90 242 244 31 03 +90 530 036 25 31  
ANASAYFA   HAKKIMIZDA   ARAÇLARIMIZ   TRANSFERLER   İLETİŞİM ULAŞIM  
 
     MAKALELERİMİZ
 
   
       MAKALELER
Klasik Araba Kiralama.
Klasik Araç Kiralama - Chevrolet Belair 1956
Araç Kiralama Firması
Araba Kiralama
Oto Kiralama Antalya
Antalya Rent a Car
Otomatik Araç Kiralama
Ekonomik - Ucuz Araç Kiralama
Otomatik Vites Araba Kiralama
Antalya Rent a Car Firmaları
Otogarda Araç Kiralama
Havalimanı Araç Kiralama
Havalimanı Rent a Car Firmaları
Ticari Araç Kiralama
Antalya Kiralık Araç
Dizel Araç Kiralama
Havalimanı Rent a Car Servisi
Otel Teslim Araç Kiralama
Klasik Araba Kiralama - Buick
Klasik Düğün Arabası Kiralama - Chevrolet Belair 1957

Antalya Otomatik Araç Kiralama

Antalya otomatik Araç Kiralama

  

 Özellikle son yıllarda, araç kiralama firmaları bünyesinde bulunan otomatik araç sayısının oldukça arttığı görülmektedir. Ülkemizde, otomatik araç kullanan sürücü sayısının artış göstermesi araç kiramla firmalarının hizmetlerine de yansımıştır.

  Benzinli ve dizel çeşitleri olan otomatik arabaların, 3 tip vites çeşidi vardır. Otomatik, yarı otomatik ve tiptronik olarak adlandırılır. Manuel vites araç kullananlar, otomatik araca biraz uzak dursa da, bir defa kullanıldıktan sonra, kesinlikle alışkanlık yapmaktadır. Otomatik araç kullanıcıları hakkında yapılan istatistikte, bu tür araçları kadın sürücüler ile, iş adamlarının daha çok tercih ettiği görülür. Daha çok büyük şehir içinde araba kullananlar, sıkışık trafik içinde yapılan sürekli dur-kalk hareketinden dolayı otomatik arabalardan yana tercih kullanmaktadır. Sanılanın aksine, manuel araçlar kadar yakıt harcarlar. Bakımları, diğer araçlara göre aşırı derecede pahalı değildir. Karlı yollarda yapılan vites değişikliği ile “kızak” durumuna geçmeyerek, kaza riskini en aza indirirler. İlk kalkışlarda yaşanan “patinaj”, otomatik vites araçlarda kesinlikle meydana gelmez. Bütün bu nedenlerden dolayı, otomatik arabalara olan yöneliş olumlu gelişmektedir.   

  "Antalya otomatik vites araç kiralama" firması olarak, benzinli ve dizel otomatik vites araçlarımız ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Orta ve üst sınıf otomatik arabalarımızı, rezervasyon yaptırarak veya telefon ve mail yoluyla ayırtmanız mümkündür. Antalya Havalimanı ve Merkez de bulunan ofislerimizden sizlere yardımcı olmaktayız. Günün her saatinde hizmet veren ANTALYA RENTAL CARS, otel, otogar ve diğer adreslere de araç teslimatı yapmaktadır. 

Otomatik Volkwagen Polo Benzinli 

Otomatik Volkswagen Jetta Benzinli

Otomatik Opel Astra Dizel

Otomatik Hyundai Blue Dizel

Otomatik Hyundai i20 Benzinli

Otomatik Ford Fiesta Benzinli

 Antalya da Otomatik Araç Kiralamak isterseniz, rezervasyon formunu doldurmanız yeterlidir. Telefon veya mail ile de otomatik aracınızı ayırtabilirsiniz. Antalya havalimanı ve Antalya merkez de bulunan ofislerden, adresinize teslim edilen otomatik araçlarınız, yine dilediğiniz yerden teslim alınmaktadır. Güven içerisinde, keyifli bir seyahat için Antalya Rental Cars Firmasını tercih ediniz. 

OTOMATİK VİTES ARAÇ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR.

-       Otomatik vites araçlar çalıştırılmadan önce, vitesin “P” (Park) konumunda ve “el freni” çekili olmasına dikkat edilmelidir. Aracın ilk kalkışı kesinlikle set olmamalı,

-       Aracı çalıştırdıktan hemen sonra hareket etmemeli, 2-3 dakika bulunduğu yerde rölantide çalışması sağlanmalı,

-       “Debriyaj-Fren Pedalı”na basarak araç çalıştırılmalı ve stop edilmeli,

-       Bazı otomatik vites arabalarda, vites üzerinde bulunan düğme ile geçişler gerçekleşmektedir. Bütün vites değişimlerinde bu düğmeye basmak gerekir,

-       Otomatik vites araçlar hareket halinde iken ve tam durmadan asla “P”, “R” ve “D” konumlarına getirilmemelidir. Hareket halinde yapılacak bu işlem, gerişi dönüşü olmayan ciddi hasarlara neden olmaktadır.

-       Uzun süreli beklemelerde, araç “N” konumunda olmalı, ayak sürekli fren pedalında tutulmamalı,

-       Otomatik araç arabaların vites kontrolünün elektrikli olduğu unutulmamalı ve bu nedenle, çalışmayan otomatik arabaları “Vurdurma” diye tabir edilen şekilde asla çalıştırılmaya çalışılmamalı,

-       Otomatik arabanız eğer çalışmıyorsa, kesinlikle servis çağırılmalı, mümkünse araç yerinden hareket ettirilmemelidir.

-       Otomatik araçların bir bölümünde bulunan “sport” tuşu ve “+” “-“ tuşlarının, size daha çok yakıt tüketimine sebep olacağı akıldan çıkarılmamalıdır.

 

 


 
ANA SAYFALAR
Ansayfa
Hakkımızda
Araçlarımız
İletişim Bilğileri
Antalya Hakkında
Transferler
S.s.s
Site Haritası
Kiralama Koşulları
HİZMETLERİMİZ
Merkez Rent a Car
Beldibi Rent a Car Firması
Lara Rent a Car
Konyaaltı Rent a Car
Otogar Rent a Car
Kundu Rent a Car Servisi
Belek Rent a Car
Kundu Araç Kiralama
SOSYAS AĞ / ULAŞIM
Adres : Gençlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi 35 C Muratpaşa / Antalya
E - mail : info@antalyarentalcars.com
Twitter/antalyarentalcars
Facebook/antalyarentalcars
Google Plus/antalyarentalcars
Linkedin/antalyarentalcars
İnstagram/antalyarentalcars
Copyright 2010 © Antalya Rental Cars Ltd .Şti TÜRKİYE / ANTALYA +90 530 036 25 31